Neohodnoceno

Vitamín C Kapsle

Vitamín C se řadí mezi nejsilnější antioxidační látky. Pravidelný a dostatečný příjem vitamínu C tak přispívá k normální funkci imunitního systému během intenzivního fyzického výkonu a po něm.

Skladem
Kód: VITC
140 Kč
Kategorie: Vitamíny
? Balení: 100 Kps
VitC
Novinka

Vitamín C se řadí mezi nejsilnější antioxidační látky. S jeho antioxidační povahou je spojeno mnoho důležitých funkcí, jako je například zabránění oxidace vitamínu E (proto můžete často vidět doplňky stravy obsahující vitamín E společně s vitamínem C) a ochrana našich buněk před oxidativním stresem. Jak už bylo zmíněno, vitamín C hraje také důležitou úlohu v případě správné funkčnosti imunitního systému. To platí zejména pro sportovce, v jejichž organismu při fyzickém výkonu probíhá nezanedbatelné množství oxidačních reakcí. Pravidelný a dostatečný příjem vitamínu C tak přispívá k normální funkci imunitního systému během intenzivního fyzického výkonu a po něm.

Vytrvalostní sportovci a lidé redukující tělesnou hmotnost by obzvlášť měli dbát na dostatečný příjem vitamínu C, protože jeho nedostatek je jednou z hlavních příčin nízké tvorby karnitinu v organismu. Karnitin je látka, díky které je možné transportovat mastné kyseliny s dlouhým řetězcem (součásti molekuly tuku) do mitochondrií buněk, kde jsou využity jako zdroj energie, a to nejen při vytrvalostní zátěži. Dále se prokázalo, že vitamín C přispívá k normální tvorbě kolagenu. Kolagen je hlavní součástí pojivových tkání, které se vyskytují mj. ve svalovém a kostním aparátu. Jak se říká, řetěz je tak silný, jak je silný jeho nejslabší článek. Přeneseně řečeno, v případě dlouhodobě nízkého příjmu vitamínu C se nejen siloví sportovci vystavují riziku zranění pohybového aparátu.

Vitamín C dle odborných výzkumů dále přispívá například k:

  • normální tvorbě kolagenu pro normální funkci krevních cév, dásní, kůže a zubů
  • normálnímu energetickému metabolismu
  • normální činnosti nervové soustavy
  • normální psychické činnosti
  • zvýšení vstřebatelnosti železa (redukuje trojmocné železo přijímané stravou na snadno rozpustnou dvojmocnou formu)
  • snížení míry únavy a vyčerpání

Tabulka účinných látek:

# Název látky 1 kapsle % RHP*
  Vitamín C (kyselina askorbová) 500 mg 700 %

 

Složení výrobku: kyselina askorbová, transparentní želatinová kapsle

 

Doporučené dávkování: jedna kapsle denně, v případě horečnatých onemocnění je možné navýšit dávkování na dvě kapsle denně. Vyšší dávkování než 2 kapsle denně konzultujte se svým ošetřujícím lékařem.

 

Upozornění: Doplněk stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy. Výrobek není určen pro děti, těhotné a kojící ženy. Ukládejte mimo dosah dětí. Dbejte na různorodou a vyváženou stravu a zdravý životní styl. V případě jakýchkoli obtíží po užití přípravku přerušte jeho užívání. Výrobce neručí za škody vzniklé nevhodným použitím nebo skladováním. Skladujte a uchovávejte v suchu, chraňte před teplem a mrazem, chraňte před přímým slunečním zářením. Po otevření vždy pečlivě uzavírejte a spotřebujte do data uvedeného na obalu. Dbejte na dodržování návodu k použití.

 

 

Alergeny: Výrobek je vyráběn v závodě, kde jsou zpracovávány suroviny z mléka, vajec, sóji, lepku, korýšů, oříšků a arašídů.

 

Hmotnost balení: 53g

 

Výrobce:

PHARMA nutrition s.r.o.

Dykova 1881/33

412 01 Litoměřice